Historia Davis Acoustics

Historia Davis Acoustics Słowo przewodnie Nasze projekty i wartości

Davis, to przede wszystkim przygoda rodzina, która rozpoczęła się w rejonie Paryża ( Saint- Maur- des- Fosses dokładnie ) w podwórzu z jednym właścicielem i dwoma pracownikami, który po trzech kolejnych przeprowadzkach osiągnął prawdziwą dojrzałość. DAVIS  jest właścicielem gruntu  na którym  ma własny zakład w samym sercu Troyes, mieście sztuki i historii, i zarządza nim płynnie od ponad 15 lat.

Nie da się podsumować historii Davis w kilku zdaniach, jednak niektóre wydarzenia miały duży wpływ na kształt firmy :


• 1986 : Produkcja pierwszego głośniki Davisa; węgiel i membrana Kevlar są już wykorzystywane w pierwszych osiągnięciach.
• 1988 : Początek  głośników KITS w tym 3-drożnego modelu MV7.
• 1989 : Stworzenie pierwszych głośników do samochodów.
• 1991 : Wprowadzenie zestawu do zbudowania własnych głośników KIT Kristel, dającego głębię o nietypowych rozmiarach, który bardzo szybko potwierdził kompetencje naszego laboratorium.
• 1993 : Komercjalizacja pierwszych zmontowanych głośników. Pojawia się Model DK200.
• 1994 : Przeniesienie zakładu do Troyes.
• 1998 : Inauguracja nowego zakładu w Troyes.
• 2002 : Wprowadzenie na rynek nowej linii produktów, w tym CESARA.
• 2005 : Pierwszy high-end model biblioteczny: NIKITA.
• 2006 : Powstanie gamy Lifestyle a w niej słynnego Matisse'a.
• 2009 : Pierwsza prezentacja modelu KARLA, bezkompromisowej kolumny DAVIS .
• 2011 : Wprowadzenie głośnika 20DE8, który powinien służyć jako punkt odniesienia w świecie głośników szerokopasmowych.

 


 

 

 

Założycielem francuskiej marki Davis Acoustics był mało znany szerokiej publice Michel Visan, projektant głośników pasjonujący się odtwarzaniem dźwięku. Ten inżynier o wielkim talencie rozpoczynał swoją karierę w firmie Vega w 1960 roku, przed tym jak spędził rok u Audaxa, aby później zostać dyrektorem technicznym francuskiej marki Siare przez blisko 22 lata.

 

 

         W 1986 roku rozpoczął swoją własną przygodę tworząc Davis Acoustics. Producent francuskich kolumn głośnikowych słynnych dzisiaj na całym świecie, zarówno ze względu na swoje własne transduktory, jak i na głośniki, które pomógł stworzyć dla innych. Ponieważ Michel Visan nie myślał jedynie o swoim podwórku. Jego kompetencje, wiedza i umiejętności,  nabyte przez lata studiów opartych na solidnym, zdrowym rozsądku doprowadziły do powstania wielu głośników opracowanych według szczególnej specyfikacji we współpracy z niektórymi najznakomitszymi producentami i twórcami rękodzieła ze świata audiofilów. Rzetelny i nieskazitelnie uczciwy, Michel Visan  umiał posłużyć się swoim wyjątkowym doświadczeniem tworząc własne wynalazki, z których niejeden odcisnął piętno w dziedzinie odtwarzania dźwięków, nie zdradzając jednocześnie tajemnicy handlowej producentów, którzy mu ufali. 

 

 

 

 

Davis Acoustics 20DE8
 

W maju 2012, Olivier Visan przedstawił nam z dumą ostatni wynalazek swojego ojca, głośnik szerokopasmowy 20 DE8, na targach High End w Monachium. Wyjątkowy głośnik, którego budowa wymagała ponad 1000 godzin badań, a którego kariera dopiero się zaczęła. Podczas tych targów można było również posłuchać głośników Avantgarde Acoustic, których to serce (średniotonowy głośnik tubowy) zaprojektowano i wyprodukowano w Davis Acoustics.